طراحی سایت آتلیه و عکاسی

طراحی سایت آتلیه و عکاسی

عکاسی در لغت به معنای فن عکاسی و عکسبرداری است و همچنین به عمل و شغل عکاس نیز گفته می‌شود. این هنر در اکثر زبان‌های جهان فتوگرافی خوانده می‌شود که ترکیبی از دو کلمه یونانی فتو به معنی نور و گرافی به معنی ثبت یا نگارش است. بنابراین، فتوگرافی به معنای نقش کردن با نور است. عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر؛ که در دو مرحله انجام می‌شود: نخست، بدست‌آوردن تصویر به وسیله دوربین و ثبت آن روی نگاتیو (فیلم) یا گیرنده تصویر الکترونیکی و دوم، ظاهر کردن تصویر مخفی حاصل از دوربین عکاسی و پایدارکردن آن.

در این فرآیند، دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیا بر روی سطح حساس به نور (نقره کلریدیا گیرنده) تأثیر گذارد و باعث ثبت تصاویر گردد. عکاسی دارای سه جنبه علمی، صنعتی و هنری است؛ به‌عنوان یک پدیده علمی متولد شد، به‌شکل یک صنعت گسترش یافت و به عنوان هنر تثبیت شد. عکاسی توسط یک فرد کشف و تکمیل نشده‌است، بلکه نتیجه تلاش بسیاری از افراد در زمینه‌های مختلف و اکتشافات و نوآوری‌های آنان در طول تاریخ است و سال‌ها قبل از اختراع عکاسی، اساس کار دوربین عکاسی وجود داشته‌است اما اولین تصویر لیتوگرافی نوری در سال ۱۸۲۲ میلادی توسط مخترع فرانسوی، ژوزف نیسه فور نیپس تولید شد و پس از آن توانست عکسی دائمی از طبیعت به نام اصطبل و کبوترخانه را خلق کند. او با همکاری لوئی داگر، آزمایش‌هایی را بر ترکیبات نقره براساس یافته‌های یوهان هاینریش شولتز انجام دادند و داگر در سال ۱۸۳۷ توانست روش داگرئوتایپ را اختراع کند.

اگر یک هنرمند هستید و حرفه عکاسی و داشتن یک آتیله عکاسی از کسب و کارهای اصلی شما محسوب میگردد و هنوز یک وب سایت کوچک را هم برای خود ندارید اشکالی ندارد. درست است که زمان را از دست داده اید و رقبای شما فاصله نسبتا زیادی در فضای مجازی از شما گرفته اند ولی ما به شما قول میدهیم که اگر همین امروز هم سایت خود را راه اندازی نمایید در فاصله نه چندان دوری موقعیت ها و فرصتهای طلایی از دست رفته را کسب خواهید نمود.
مسلما یکی از مهمترین نیازهای یک عکاس جدا از دوربین و ادوات عکاسی، داشتن یک وب سایت حرفه ای، زیبا و کارآمد جهت نمایش آثار و تصاویر بصورت شبانه روزی و بدون محدودیت مکانی می باشد. نمایش عکس ها و نمونه کارها، نمایش اطلاعات تماس، دسته بندی عکس ها، ارائه مقالات مرتبط با رشته ی عکاسی و حتی گالری های فیلم از جمله مشخصاتی است که در طراحی این قبیل سایت ها باید در نظر داشت.

افراد شاغل در این زمینه با داشتن این چنین وب سایتی علاوه بر نمایش رزومه و سوابق شغلی خود بصورت آنلاین میتوانند از امکان بازاریابی اینترنتی در راستای رونق کسب و کار خود نیز استفاده نمایند.
یکی دیگر از نکات مهم در راه اندازی وب سایت آتلیه، کسب رتبه ی بالای وب سایت در موتورهای جستجو از جمله گوگل می باشد. اگر یک وبسایت آتلیه در کلمات کلیدی مرتبط با خود مانند سایت عکاسی، عکاسی صنعتی، عکاسی حرفه ای، عکاسی مجالس، عکاسی کودک و … در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرد، این وب سایت علاوه بر تمامی مزایایی که دارد میتواند محلی پر درآمد برای مالک وبسایت نیز باشد

.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای آتلیه بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کلی آتلیه شامل زمینه فعالیت ،نوع خدمات، سال تاسیس، ارائه گواهینامه ها و استانداردها و ….
  • وجود دسته بندیهای متنوع و مختلف
  • نمایش نمونه کارها بهمراه تصویر و شرح جزئیات
  • شرح کامل زمینه های فعالیت و چگونگی انجام خدمات
  • شرح آخرین اخبار و مقالات آموزشی
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی مرتبط و جذب مشتریان بیشمار
  • فروش سهل و آسان محصولات و ثبت سفارش آنلاین در کوتاهترین زمان ممکن