88-9

از عصر کلاسیک علوم به عنوان یک نوع دانش با فلسفه ارتباط نزدیـکی داشتند. در اوایـل عصر مدرن دو کلـمه علم و فلسفه در زبـان انگلیسی به جای هم به کار برده می‌شدند. در قرن ۱۷ میلادی فلسفه طبیعی (که امروز علوم طبیعی نامیده می‌شود) به تدریـج از فلسـفه جـدا شـد. بـا این حال علم همچنان کاربردی وسیع برایتوضیح آگاهیهای مطمئن در مورد یک موضوع داشت. به همین ترتیب هم امروزه در عصر مدرن همچنان برای موضوعاتی همچون علم کتابداری و یا علوم سیاسی به کار می‌رود.

در عصر مدرن، علم معادل علوم طبیعی و فیزیکی به کار می‌رود، لذا محدود به شاخه‌هایی از آموختن است که به پدیده‌های دنیای مادی و قوانین آنها می‌پردازد. این هم‌اکنون معنای غالب علم در کاربرد روزمره‌است. این معنای محدودتر از علم که خود بخشی از علم شده‌است، تبدیل به مجموعه‌ای از تعریفهای قوانین طبیعت شده که بر مبنای مثالهای اولیه‌ای همچون قانون کپلر، قوانین گالیله و قوانین حرکت نیوتن بنا شده‌اند. در این دوره رایجتر شد که به جای فلسفه طبیعی علوم طبیعی به کار رود. در طی قرن نوزدهم میلادی کلمه علم بیش از پیش مرتبط ب مطالعه منظم دنیای طبیعت شد، شامل فیزیک، شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی. این منجر به قرارگیری مطالعات تفکر انسان و جامعه در یک برزخ زبان‌شناسی شد. که در نهایت منجر به قرارگیری این مطالعات دانشگاهی در زیر عنوان علوم اجتماعی شد. به همین ترتیب هم امروز قلمروهای بزرگی از مطالعات منظم و دانش وجود دارند که زیر سرفصل کلی علم قرار دارند، همچون علوم کاربردی و علوم صوری.

اطلاع رسانی در زمینه مسائل علمی از دیر باز در بین انسان ها به گونه های مختلف رواج داشته به طوری که در گذشته های نه چندان دور از طریق انتشار دست نوشته های پژوهشگران و دوستدارن علم صورت می گرفته است ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی های اطلاع رسانی مانند اینترنت این اطلاع رسانی ها از طریق اینترنت و وب سایت های موجود انجام می شود . طراحی وبسایت علمی مراکز گسترش و کاربردی علم و دانش را شامل می شود که در اشاعه علم و دانش فعالیت دارند و در راستای اهداف خود به طراحی وبسایت علمی اقدام می نمایند. وبسایت های علمی که هدف گذاری خود را انتشار مطالب علمی روز تعیین نموده اند به منظور رهیابی و تحقق آن به طرح ریزی طراحی وبسایت اقدام می نمایند. وبسایت علمی میتواند به صورت تخصصی در زمینه یک علم خاص مانند علم مهندسی باشد و یا می تواند به صورت جامع بسیاری از علوم را در بر گیرد که البته در این صورت نیاز به مدیریت بیشتری دارد.

تجارت الکترونیک در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است. وبسایت علمی محل مناسبی جهت انتشار آخرین اخبار و مطالب مفید علمی است که معمولا مخاطبان بسیار زیادی دارند. یک وبسایت علمی باید دارای قسمت های مختلفی جهت اطلاع رسانی باشد تا کاربران به راحتی بتوانند موضوعات مورد علاقه خود را انتخاب و مطالعه نمایند . بسیاری از کاربران جهت دستیابی به اطلاعات علمی موردنظر خود به سایت گوگل مراجعه و موضوع خود را جستجو می کنند. حال چنانچه وبسایتی که شما در زمینه مطالب علمی راه اندازی نموده اید شامل مطالبی کامل و موثق و درست باشد به مرور زمان کاربران زیادی را جذب وبسایت خود می کنید و از طریق فروش مقاله های علمی خاص و یا بحث تبلیغات میتوانید روز به روز درآمد خود را افزایش دهید و البته به اهداف معنوی خود نیز (اعتلای سطح علمی افراد جامعه) دست پیدا خواهید کرد. در ضمن دریافت هزینه بصورت ماهیانه یا سالیانه بابت حق اشتراک و استفاده از برخی مطالب وبسایت نیز میتواند درآمد خوبی را برای شما رقم بزند.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای علمی بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کلی مجموعه
  • شرح کامل زمینه های فعالیت
  • ارائه و معرفی محصولات مرتبط بهمراه تصویر و جزئیات
  • شرح آخرین اخبار و مقالات آموزشی – علمی
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی – علمی مرتبط و جذب مشتریان بیشمار
  • ثبت نام کاربران در سایت و ارسال خبرنامه
  • نمایش تبلیغات در سایت و کسب درآمد