طراحی سایت انتشارات

طراحی سایت انتشارات

تعریف نشر

نشر فرآیندی است که در آن دست‌نوشته‌ها، افکار و پیشنهادهای نویسندگان به اثر چاپی تبدیل و در میان جامعه پخش می‌کند. به عبارتی نشر مدیریت، تهیه و تولید مواد خواندنی آموزشی، علمی و …، چاپ و انتشار آنها است.

ناشر کیست ؟ کار ناشر چیست؟

ناشر فرد، گروه یا نهادی است که با مجموعه‌ای از امکانات و اقدامات فنی و تخصصی نسبت به چاپ و توزیع اثر چاپی اقدام می‌نماید. کار ناشر اجرا یا نظارت است به این معنی که کلیه مراحل لازم برای چاپ یک اثر  شامل حروفچینی، صفحه آرایی، لیتوگرافی، چاپ، صحافی، پخش و فروش کتاب توسط ناشر یا زیر نظر او انجام می شود.

دنیای وب برای شغل ها و خدمات مختلف راهکارهایی متفاوت و بروز دارد. این امر برای صاحبان نشر کتاب نیز همین طور است. همچنین ظهور نشر دیجیتال به این امر دامن زده است و طیف جدیدی از خریداران کتب دیجیتال یا الکترونیکی شکل گرفته است.
امروزه متاسفانه علاقه مندی نسبت به خواندن کتاب به صورت نسخه چاپی و سنتی آن رو به کاهش میباشد چراکه بسیاری از افراد تمایل دارند تا راحت این کار را انجام دهند. البته افراد بسیار زیادی هم هستند که تمایل به خواندن کتاب به صورت چاپی دارند و از منابع اینترنتی برای پیدا نمودن کتاب مورد علاقه شان و سفارش آن بهره میبرند. بنابراین ناشران و کلا افراد شاغل در این صنعت با طیف بسیار گسترده ای از افراد در این زمینه روبرو هستند و این میتواند نوید کسب و کار بسیار خوبی را به آنها بدهد.

تجارت الکترونیک در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است.
وب سایت بستر امنی برای درج کتب با اطلاعات کامل شناسنامه ای می باشد.
به مانند سایر انواع طراحی وبسایت، هدف از طراحی وبسایت انتشارات ، دستیابی به مزایای این نوع طراحی وبسایت است. که معمولا اصلی ترین هدف طراحی وبسایت انتشارات، افزایش میزان درآمد حاصل از فروش محصولات و خدمات انتشارات است.
از دیگر اهداف طراحی و راه اندازی وبسایت انتشارات می توان به مواردی همچون معرفی انتشارات، امکان دسترسی به خدمات و فروش محصولات در تمام طول سال حتی تعطیلات، افزایش رضایت مشتریان و بهبود عملکرد، پیشی گرفتن از رقبا، افزایش تعداد مشتریان و بسیاری دیگر اشاره کرد.
فروش آنلاین کتب، فروش نسخه دیجیتال کتب، دسترسی به آمار مشتریان و همچنین آمار فروش از دیگر مزایای پرشمار طراحی این قبیل وبسایت ها می باشد.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای انتشارات بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کلی انتشارات شامل زمینه فعالیت ،نوع خدمات، سال تاسیس،معرفی اعضای اصلی ، ارائه گواهینامه ها و استانداردها و ….
  • شرح کامل زمینه های فعالیت انتشارات و چگونگی انجام خدمات
  • ارائه و معرفی محصولات بهمراه تصویر و جزئیات
  • شرح آخرین اخبار انتشارات و مقالات آموزشی
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی و جذب مشتریان بیشمار
  • فروش سهل و آسان محصولات و ثبت سفارش آنلاین در کوتاهترین زمان ممکن
  • معرفی کامل کتب منتشر شده و در حال انتشار
  • معرفی نویسندگان و مترجمین همکار