6600

تـاریخ صرافی به زمانهای قدیم باز می‌گردد. در کتاب مقدس به صرافی اشاره شده است. در زمان معبد دوم اورشلیم در حیات معبد تعـداد زیادی افراد به شغـل صرافی اشتغال داشتند. این افـراد پولهـای رومی و یونانی که دارای عکس خدایان آنها بود با پـول یهـودی که تنـها پـول قـابل استفـاده در معبـد بود تعویض می‌کردند.

عیسی مسیح در اناجیل جهارگانه با این صرافان به شدت برخورد می‌کند و آنان را کسانی می‌داند که خانه خدا را تبدیل به لانه دزدان کرده‌اند. در زمانهای قرون وسطی در اروپا بیشتر شهرها دارای واحد پولی خود بودند که دارای نقش حاکم آن شهر بود. وقتی یک غریبه وارد شهر می‌شد مجبور بود پول همراه خود را با پول آن شهر تعویض کند. صرافان در این زمان این پول خارجی را محک می‌زدند و آن را با پول محلی عوض می‌کردند. بیشتر انتقالهای وجه بزرگ با سکه انجام نمی‌شد و تنها به وسیله صراف از حساب یک نفر به حساب فرد دیگر منتقل می‌شد.

با گسترش کار صرافها آنها به وام دادن نیز پرداختند. شوالیه‌های تمپلار به زائران اورشلیم وام می‌دادند.

صرافی حرفه ای است قدیمی در ارتباط با داد و ستد انواع پولهای رایج در کشورهای مختلف که اغلب این داد و ستدها به علت مبادلات تجاری و رفت و آمد مردم میان این کشورهاست و امروزه با تسهیل ارتباطات و حمل و نقل، این داد و ستدها نیز بسیار بیشتر شده است.
ضمن اینکه مردم جهان نیز رفت و آمد بیشتری میان کشورهای مختلف دارند. در نتیجه می توان گفت که حرفه صرافی همگام با رشد فناوری و ارتباطات قابلیت رشد و رونق بیشتری یافته است و خود نیز می تواند از فناوری های نوین استفاده کند.
بنابراین طراحی یک وبسایت اینترنتی مناسب که امروزه به مهمترین پل ارتباطی میان مشاغل و مردم تبدیل شده است برای صرافی ها ضرورتی اجتناب ناپذیر دارد.
صرافی ها بنا به اقتضای حرفه خود اولین کسانی هستند که از تغییر نرخ ارزها مطلع می شوند. از سوی دیگر آمار جستجوی کلمات کلیدی مرتبط با قیمت روز دلار و سکه طلا در کشور ما بخوبی حاکی از آن است که مردم روزانه چه مقدار در پی اطلاع از این تغییرات هستند. پس مهمترین هدف از طراحی وبسایت صرافی می تواند اطلاع رسانی قیمت روز ارز و سکه به متقاضیان باشد و سایتی که در این زمینه بخوبی عمل کند مطمئنا در جذب مشتریان بیشتر نیز موفق تر خواهد بود.

تجارت الکترونیک در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است.
شاید بسیاری از صرافی ها امروزه به دنبال تبادلات بین الملی و اینترنتی برای وجوه نقد خود و تبدیل ارزها به پول رایج مملکت باشند آن هم با ساده ترین روش ممکن و همچنین امنیت بالا که شاید انجام این تبادلات از طریق فیزیکی بسیار پرخطر و دردسر ساز باشد.
راه ساده و مفیدی که می توانیم از طریق آن به راحتی اقدام به انجام این انتقالات نماییم استفاده از طراحی سایت برای صرافی می باشد.
همچنین با توجه به استفاده فراوان مردم در سراسر دنیا برای انجام تمام خرید و فروش های خود از اینترنت، داشتن یک وب سایت برای صرافی می تواند اعتبار خاصی به کسب و کار آن صرافی در زمینه صنف صرافی دهد و موجب اعتبار بخشیدن به آن صرافی شود.
این اقدام نیز باعث پیشی گرفتن صرافی شما از سایر رقبا نیز خواهد شد و همچنین با توجه به گستردگی تبلیغات و بازاریابی اینترنتی می توانیم تعداد مشتریان خود را افزایش داده و منجر به درآمدزایی بیشتر برای خود شویم.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای صرافی بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کلی صرافی شامل زمینه فعالیت ، نوع خدمات و …
  • شرح کامل زمینه های فعالیت و چگونگی انجام خدمات
  • شرح آخرین اخبار مرتبط و مقالات آموزشی
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی در حوزه سکه و ارز و جذب مشتریان بیشمار
  • ثبت نام کاربران در سایت
  • ارسال ایمیل به مشترکین در خصوص نوسانات قیمت ارز و طلا
  • اعلام لحظه ای قیمت ارز و سکه و جذب کاربران بیشتر
  • نمایش تبلیغات بنری و متنی و افزایش درآمد