طراحی سایت مدارس

0010

مدرسه یا مکتب مکان آموزشی است که برای آموزش دانش آموزان تحت رهبری معلمان طراحی شده است. در زبان امروزی به مکان‌های آموزشی پائین‌تر از سطح آموزش عالی که، آموزش عمومی در آن‌ها صورت می‌گیرد، گفته می‌شود.

اکثر کشورها سیستم آموزشی خاصی دارند، که طبق این سیستم شرکت در مدارس اجباری می‌باشد. نام مدارس در کشورهای مختلف متفاوت است که عموما شامل مدارس ابتدایی برای کودکان و راهنمایی برای نوجوانانی که تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند، می‌شود.

در ایران مدرسه‌ها در سه گروه دبستان، راهنمایی و دبیرستان هنرستان‌ها، از نظر مقطع، برابر با دبیرستان‌ها هستند. در مدرسه کسانی هستند که مسئولیتهایی را بر عهده دارند مانند مدیر که ریاست مدرسه را بر عهده دارد و معاون‌های آموزشی، تربیتی (پرورشی)، فناوری و آموزگاران. مدرسه زیر نظر ادارهٔ اموزش و پرورش هر شهر اداره می‌شود. بجز این مدارس دانش آموزان می‌توانند برای یادگیری به مراکز دیگری قبل یا بعد از تحصیلات ابتدایی و راهنمایی مراجعه کنند.

کودکستان‌ها و مهدکودک‌ها که پیش از مدارس ابتدایی هستند، برای کودکان بسیار کوچک (عموما بین ۳ تا ۵ سال) مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعد از مدارس راهنمایی و دبیرستان دانش آموزان به دانشگاه برای تحصیلات عالی می‌روند. همچنین مدارس غیر انتفاعی وجود دارند که زمانی ساخته می‌شوند که دولت نمی‌تواند از تحصیلات (رشته) خاص پشتیبانی کند یا وسایل آزمایشگاهی مناسبی را در اختیار دانش آموزان قرار نمی‌دهد. اولین مدرسه در تاریخ مدرن ایران، مدرسه دارالفنون بود که میرزا تقی خان امیر کبیر آن را در زمان ناصرالدین شاه قاجار تاسیس نمود.

وبسایت مدارس برای پیشبرد اهداف مدرسه مربوطه و همچنین سهولت در اطلاع از خدمات و سطح کیفی این مراکز و دسترسی آسانتر به مقالات آموزشی در فضای وب راه اندازی می شود. بنابراین باید ویژگیها و امکانات متناسبی با این اهداف در اختیار کاربران خود بگذارد.

تجارت الکترونیکی در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است.
این نوع وبسایت علاوه بر مدارس میتواند مناسب کلیه مراکز آموزشی و پرورشی نیز باشد.
تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای مراکز آموزشی معرفی مرکز آموزشی، زمینه های فعالیت، خدمات، معرفی مدیران و پرسنل مرکز، اخبار و اطلاع رسانی و ارتباط با اولیاء و مربیان است. طراحی گرافیکی این سایتها متناسب با حوزه فعالیت و نوع خدمات آموزشی است.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای مدرسه بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کامل مدرسه یا مرکز آموزشی
  • زمینه های فعالیت و خدمات
  • معرفی مدیران و پرسنل و معلمین و تمامی عوامل
  • نمایش اخبار و اطلاع رسانی
  • ارتباط بسیار آسان با اولیاء و دانش آموزان و سایر کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی
  • ارائه شرح وضعیت تحصیلی دانش آموزان به اولیاء بدون مراجعه حضوری
  • اعلام تاریخ امتحانات و چگونگی برگزاری جهت اطلاع هرچه بیشتر اولیاء
  • ثبت نام اینترنتی
  • کارنامه الکترونیکی