طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

هُتِل یا مهمانخانهنوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود. هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می‌آیند و بیشتر مورد استفادهٔ مسافران و گردشگران قرار می‌گیرند. هتل‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق می‌رسد. علاوه بر اتاق‌ها و سوئیت‌های اقامتی، هتل‌ها دارای امکانات جنبی گوناگونی هستند. رستوران، استخر شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات نمونه‌هایی از امکانات هتل‌ها هستند.

معمولاً مشتریان هتل در اتاقها و سوئیت هایی که دارای تخت خواب، توالت و حمام مجزا هستند ساکن می‌شوند. اتاقهای یک تخته و دوتخته مشتریان بیشتری دارند.

بر همگان آشکار است که هیچ صنعتی به اندازه صنعت گردشگری و توریسم در کشوری با اقلیم و مناطق دیدنی و خوش منظره و خوش آب و هوای ایران، ارزنده و اثر بخش نیست. از این رو هتل‌ها و مراکز اقامتی نقش بسیار مهمی را در این صنعت به عهده دارند.
در دنیای امروز که از آن به عصر ارتباطات و اطلاعات یاد می‌شود هیچ صنفی بدون بهره‌برداری از فن‌آوریهای مدرن و همسو شدن با تحولات دیجیتال نمی‌تواند راه پویایی و توسعه در اقتصاد پر رقابت محلی را بپیماید.در این میان هتل‌ها ،مراکز تفریحی و اقامتی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

تجارت الکترونیکی در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است.
وبسایت‌ها به دلیل ارزش اطلاع رسانی زیادی که در بین میلیونها کاربر ایرانی دارند فرصت بسیار خوبی برای معرفی چند رسانه‌ای قابلیتهای این مراکز هستند.هتل‌ها و مراکز اقامتی نیازهای متفاوتی برای راه اندازی وبسایت خود نسبت به دیگر گروه‌ها دارند.
هدف اصلی در طراحی وبسایت هتل ها و مراکز اقامتی، معرفی هتل یا مرکز اقامتی و امکانات رفاهی و سرویسها و خدمات آن هتل و همچنین در صورت لزوم امکان رزرو آنلاین اتاق یا سوئیت و خدمات برای مسافرانی که قصد اقامت در این هتل یا مرکز اقامتی را دارند می باشد.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای هتل و اماکن اقامتی بشرح زیر می باشد:

  • بخش معرفی هتل و مرکز اقامتی و مدیران و تاریخچه تاسیس و …
  • بخش دسترسی و اطلاعات تماس و آدرس و تلفنها بهمراه تفکیک هر قسمت نظیر رزرواسیون، خدمات و رستوران و …
  • بخش اطلاعات گردشگری درمورد مکانهای مختلف شهری که هتل درآن واقع شده
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی و جذب مشتریان بیشمار
  • ارائه مقالات آموزشی و تخصصی جهت جذب مشتریان بیشتر
  • نمایش آخرین اخبار
  • گالری تصاویر و فیلم از فضای کلی هتل و اتاق ها و قسمتهای مختلف
  • امکان ثبت نام آنلاین کاربران و رزرو اتاق یا سوئیت بصورت آنلاین