طراحی سایت پزشکان

طراحی سایت پزشکان

پزشکی یک دانش کاربردی است، هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است.

این منظور با شناخت بیماریها،تشخیص، درمان و جلوگیری از بروز آنها به انجام می‌رسد. دانش پزشکی بر روی طیف وسیعی از رشته‌ها شامل از فیزیک و زیست‌شناسی تا علوم اجتماعی، مهندسی و علوم انسانی بنا شده است. امروزه هدف دانش پزشکی استفاده از فناوری‌های دانش‌مبنا و استدلال قیاسی برای رسیدن به راه‌حل مشکلات بالینی است. اکتشافات در باب ماهیت ژن‌ها و سلول‌ها دریچه‌ای برای تعریف فیزیولوژی بر مبنای سیستم‌های مولکولی فراهم کرده است. این بصیرت فیزیولوژیکی راه را برای درک بهتر فرایندهای پیچیده بیماری‌ها و رویکردهای نو درمانی فراهم کرده است.

تلاش بشر برای درمان بیماری‌ها و آسیب‌ها از دوران پیش از باستان وجود داشته است و در دوران باستان نیز در کنار مذهب و گاه به عنوان بخشی از آن وجود داشته است. در یونان باستان پزشکانی چون بقراط پزشکی را به عنوان دانش و فنی مجزا مطرح کردند و بنیانگذاران راهی بودند که بعدها توسط پزشکانی همچون ابن‌سینا و رازی (رازی مسلمان نبوده و تنها به توحید اعتقاد داشته یعنی موحد بوده؛ اما به اشتباه عنوان می‌شود که وی مسلمان بوده است) طی شد. در رنسانس با بهره‌گیری از روش علمی پزشکی پیشرفت‌های قابل توجهی کرد. از قرن ۱۹ آنچه به عنوان پزشکی مدرن شناخته می‌شود بنیان گذاشته شد. در اواخر قرن بیستم و دوران معاصر دانش ژنتیک رویکرد نسبت به درمان و بیماری‌ها را دچار تحولی جدی کرد به طوری که ژنتیک پزشکی را دارای نقشی متحول کننده برای پزشکی از درمان محور بودن به حفظ سلامتی دانسته‌اند. اهمیت سلامتی در بهره‌وری اجتماع و کیفیت زندگی منجر به تأسیس موسسات و قوانین شده است تا مسایلی همچون تحصیل و مجوزدهی به پزشکان تا نحوه استفاده از بودجه‌های درمانی در کشورها قانون‌مند و تنظیم شوند؛ لذا سازمان‌های پزشکی در کشورهای مختلف برای سازمان دهی و قانون‌مند سازی فعالیت‌های پزشکی تأسیس شده‌اند.

امروزه با گسترش اینترنت و رسانه های جمعی مرتبط با آن، جمعیت گسترده ای از جامعه برای حل بزرگترین و کوچکترین مسائل و مشکلاتشان در هر زمینه ای که باشد، به صورت آنلاین به جستجو می پردازند.
بنابراین صنایع، تجارت ها و سازمان ها برای ارئه خدمات بهتر و جذب بیشتر مشتریان، تلاش می کنند که خدمات اینترنتی بهتری را در خدمت مردم قرار دهند. بیمارستان ها و جامعۀ پزشکان نیز از این قانون مستثنی نیستند. یک بیمارستان، کلینیک یا پزشک نیز برای معرفی خود و خدماتش نیازمند وبسایتی با ظاهر و محتوایی خوب و مرتبط است.
جامعه پزشکان برای معرفی خود و ارائه خدمات بهتر و بیشتر، نیازمند وبسایتی قوی و جذاب هستند. معرفی رزومه، خدمات آنلاین مانند رزرو اینترنتی، ارائه مقالات و معرفی کتاب های خود، ثبت اخبار پزشکی و … مهمترین مسائلی هستند که پزشکان میتوانند با طراحی وبسایت مختص حرفه پزشکی از آن بهره مند گردند. همچنین ارائۀ خدمات به صورت آنلاین نیز از دیگر راهکارهای موثری است که بیماران را به پزشکان خاصی جذب می کند. امکاناتی نظیر تور مجازی، رزرو و تعیین وقت بصورت آنلاین، نمایش خدمات پزشکی و معرفی پزشکان و رزومه آنها بیانگر یک وبسایت پزشکی دقیق و کامل است.

تجارت الکترونیک در سالهای اخیر رونقی انفجاری پیدا کرده است و مردم روز به روز به روشهای آنلاین برای تأمین بخش بزرگتری از نیازهای خود عادت می کنند. مقاومت در برابر وسوسه سادگی و راحتی انتخاب و خرید آنلاین دیگر برای سنتی ترین افراد نیز غیرممکن شده است.
ارتباط نزدیک تر با بیماران، امکان پرسش و پاسخ و نظر دهی، نمایش اطلاعات تماس به کاربران و بیماران، معرفی پزشک یا  مطب یا کلینیک، ارائۀ خدمات و تخصص ها به بازدیدکنندگان، یافتن مشتریان جدید، نمایش فضا، مکان و امکانات وب سایت از اهداف راه اندازی و طراحی وبسایت برای پزشکان می باشد. همچنین رضایت مشتریان و بیماران قدیمی، یکی از مواردی است که با طراحی وبسایت مناسب و زیبا می توان به آن رسید.

تمرکز اصلی در محتوای وبسایتهای پزشکی بشرح زیر می باشد:

  • معرفی کلی کلینیک یا بیمارستان شامل زمینه فعالیت ، نوع خدمات، سال تاسیس، معرفی اعضای اصلی و پزشکان و پرستاران، ارائه گواهینامه ها و استانداردها و ….
  • شرح کامل زمینه های فعالیت کلینیک یا بیمارستان و چگونگی انجام خدمات
  • شرح آخرین اخبار و مقالات آموزشی
  • ارتباط بسیار آسان با مشتریان و کاربران از اقصی نقاط دنیا
  • ارائه مشاوره های آموزشی و جذب بیماران بیشمار
  • امکان تعیین وقت قبلی بصورت آنلاین
  • امکان مشاهده لیست اسامی پزشکان و روزهای کاری آنها