ما از نیازهای پیشرفت کسب و کار شما خبر داریم

وارد حساب کاربری خود شوید.

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار

طراحی لوگو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

از آنجا که آرم ها به شکل بصری هستند، خیلی از افراد آنها را با اشکال هنری اشتباه می گیرند، اما در حقیقت این طور نیست. نقش یک طراح لوگو به وجود آوردن یک طرح زیبا که چشم را خیره کند نیست، بلکه گنجاندن هویت یک شرکت یا برند بزرگ در یک طرح بصری کوچک است. لوگو باید یک ابزار استراتژیک باشد که به شرکت اجازه می دهد که از طریق آن شناخته شود. البته زیبایی و خیره کننده بودن لوگو نه تنها بد نیست، بلکه می تواند یک اولویت در طراحی به حساب آید اما نه اولویت های اصلی، زیرا اولویت اصلی در طراحی لوگو نشان دادن ساز و کار و هویت یک شرکت به صورت بصری است.

 

طراحی لوگو پیش از آنکه نیازمند تخصص طراحی باشد، به خلاقیت و ذهن باز نیازمند است تا طراح بتواند تمام هویت شغلی یک شرکت را در یک طرح به نمایش بگذارد. همانگونه که از شکل بالا مشخص است، طراح با بازی با رنگ ها و اشکال توانسته است هویت لوگو را به مخاطب بفهماند، شکل کلی آرم که یک خودرو را نشان می دهد که با استفاده از رنگ قرمز و زبانه آتشی که در قسمت انتهایی خودرو قابل مشاهده است نشان می دهد که این خودرو یک خودرو معمولی نیست، بلکه یک خودرو مسابقه است و آچاری که از آن به عنوان چرخ های خودرو استفاده شده است این تصویر کلی را به مخاطب خود القا می کند که این شرکت متخصص در تعمیر خودروهای مسابقه ای است. حال بیایید نگرشی به یک برند ایرانی داشته باشیم.                                                                                            

تصویری که در نگاه اولیه به چشم مخاطب برخورد می کند، نمایانگر یک جوانه سبز در میان قرمزی آتش است که نشان می دهد که این شرکت دوستدار محیط زیست است، اما در مسیری سخت، جوانه گیاه جهت شرق را نشان می دهد و این به این معنی است که این شرکت شرق کشور را پوشش می دهد. طراح، برگ جوانه را به صورتی ترسیم کرده است، که گذشته از نمایش یک قطره، حس یک شعله آتش را نیز به مخاطب القا می کند و حسی که از یک قطره و شعله آتش می توان گرفت، یک قطره سوخت است و با چرخاندن 90 درجه ای جوانه که جوانه را به صورت یک نازل جایگاه سوخت نشان می دهد این درک برای مخاطب پیش خواهد آمد که این شرکت، خدماتی برای جایگاه های سوختی ارائه می دهد.

یک آرم خوب باید متفاوت باشد تا در ذهن مخاطبان ماندگار شود، ماندگاری آرم در ذهن ها باعث شناخت و اعتماد خواهد شد و همیشه اعتماد و شناخت است که باعث پیشرفت می شود. پس یک لوگوی کپی شده و ابتدایی نه تنها ذهنیت خوبی از شغل شما باقی نمی گذارد بلکه باعث بی اعتمادی نیز خواهد شد.